Kolorowe, głośne i wyjątkowo inteligentne: Papugi

Wiecie już o kim mowa? Oczywiście o papugach! Te cudowne zwierzęta są nie tylko inteligentne i zdolne do naśladowania ludzkiego głosu, ale często wydają się mieć bardziej wyrazistą osobowość, niż niejeden homo sapiens. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych kolorowych gaduł, albo jeśli po prostu kochasz zwierzęta, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Już niedługo odbędzie się największa wystawa zwierząt na Pomorzu, czyli Zoo Festiwal! Przygotuj się na spotkanie z cudownymi papugami, które gwarantują mnóstwo śmiechu i niezapomnianych chwil.

Czy papugi mają poczucie humoru?

Rozumienie i odczuwanie humoru jest cechą związaną z zaawansowanym poziomem myślenia, który zazwyczaj przypisujemy ludziom (choć nie wszystkim). Do tej pory nie ma jednoznacznych dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że zwierzęta, w tym papugi, mają poczucie humoru, takie jak my. W naszej codziennej pracy z papugami zdarzają się jednak sytuacje, które możemy interpretować jako dowód na poczucie humoru. Czy słyszeliście jak papuga naśladuje dzwonek telefonu? My tak! Podczas pracy
z papugami zdarzało nam się już, że telefony nieustannie “dzwoniły”. Możecie sobie wyobrazić sytuację, w której szukacie urządzenia z pełnym przekonaniem, że zostawiliście je w wolierze, a na sam koniec okazuje się, że to były tylko “żarty” pierzastych nicponi. Niektóre papugi potrafią nauczyć się setek słów i nawet używać ich w odpowiednich kontekstach. Ale uwaga! Te bystrzaki szybko uczą się wulgaryzmów, w tym jednego, szczególnie często używanego w języku polskim, z wyraziście brzmią głoską “rrrrr”. Zatem, jeśli nie chcecie, aby Wasz nowy, skrzydlaty przyjaciel zaskoczył Was bluzgami podczas rodzinnego obiadu, rekomendujemy trzymać język na wodzy!

Towarzystwo i długowieczna natura

Papugi są towarzyskimi zwierzętami, które często żyją w dużych stadach na wolności. W domu cenią towarzystwo swoich ludzkich opiekunów i często budują z nimi silne więzi. Można spędzać czas z papugą bawiąc się z nią, trenując ją, czy po prostu obserwując jej zachowanie. Wiele gatunków papug może żyć bardzo długo, często znacznie dłużej niż inne zwierzęta domowe. Niektóre gatunki, takie jak ary, dożywają nawet 80 lat lub więcej. To sprawia, że mogą być towarzyszami na wiele lat.

Spotkaj papugi na żywo na Zoo Festiwalu!

Jeżeli już nie możesz się doczekać, aby usłyszeć gadającą papugę, albo po prostu chcesz zobaczyć te piękne stworzenia na własne oczy, Zoo Festiwal w Gdańsku jest dla Ciebie! W trakcie festiwalu, będziesz miał okazję zobaczyć papugi z całego świata, dowiedzieć się o nich więcej, a nawet zadać pytania ekspertom. Nie zwlekaj, pakuj rodzinę, przyjaciół i lećcie na Zoo Festiwal. Przygotujcie się na mnóstwo śmiechu, zabawy i… nieco hałasu. Bo jedno jest pewne: papugi nie są ciche! Ale właśnie to je czyni tak wyjątkowymi i kochanymi zwierzętami. Do ZOObaczenia 30 września i 1 października w Polsat Plus Arenie w Gdańsku!